.

Vítejte na stránkách ČRS MO Kralovice

Přidán ceník pro rok 2020

Historie MO

V roce 2015 si naše organizace připoměla 50. výročí od jejího založení.

Začátky organizovaného rybaření se datují již o několik let zpět, a to do roku 1960, kdy 12 "nadšenců" zakládá "Kroužek rybářů při ROH Kralovice" a začíná budovat 1. vodní nádrž - Člunek. Mezi 12 zakládajících členů patří: p. Fiala Josef, p. Světlík Karel, p. Enži Bohumil, p. Roub Václav, p. Viduna Lenek, p. Lavička Kamil, p. Burger, p. Knop Rudolf, p. Svatoš Josef, p. Janovský Václav, p. Světlík Vladimír, p. Pravec Jiří. Do roku 1965 získali členové 2 rybníky ( Buček I, II) a počet členů dosáhl čísla 36. Dne 13.11.1965 byla ustanovena MÍSTNÍ ORGANIZACE ČESKÉHO RYBÁŘSKÉHO SVAZU v Kralovicích.
Po založení organizace se ještě do konce roku zvyšuje počet členů na 55.

Zakládající výbor pracoval v tomto složení:

Předseda:                                  Knop Rudolf

Místopředseda:                         Pyrgel Václav

Jednatel:                                   Pravec Jiří

Hospodář:                                 Štrunc Jaroslav

Zást. hospodáře:                       Světlík Karel

Roub Václav

Účetní:                                       Šapovalov Jiří

Pokladník:                                Viduna Lenek

Ref. čistoty vod:                      Morysek Bohuslav

Ref. kultury:                            Dvořáček Karel

Ref. pro mládež:                      Knop Josef

Rybářský patolog:                   Pánovec František

Předseda revizní komise:          Nový Miroslav

Členové:                                  Vopat Lumír

Zábranský Oldřich

V dalších letech se práce organizace zaměřuje zejména na produkci kapra, údržbu rybníků a práci s mládeží. K výraznějšímu nárůstu členské základny došlo v 80. a 90. letech, kdy měla organizace kolem 200 členů. Kroužky mládeže, které pracovaly v Kralovicích, Kožlanech a Kozojedech čítaly mezi 70-90 členy. Za posledních 20 let se počet členů udržuje kolem 170.

Díky obětavosti a aktivitě členů, která není v dnešní uspěchané době samozřejmostí a významnou měrou zasahuje do jejich volného času, se daří naprostou většinu plánovaných úkolů plnit. Pravidelně naši členové odpracují na rybnících mezi 2-3 tisíci brigádnických hodin.

MO ČRS v Kralovicích nepatří mezi ty nejstarší v rámci Plzeňského kraje, ale přesto doufáme, že bude ještě dlouhou dobu fungovat minimálně tak jako doposud.